Jak to, tak na prawdę z tymi cenami jest. Czyli kilka słów dla zainteresowanych. Zapraszam!

Faktycznie cena jest ISTOTNA, bo każdy ma w sobie ŻYŁKĘ HANDLOWCA i KOCHA to uczucie, które nam mówi „ZROBIŁEŚ DOBRY DEAL”

Tylko w całej zabawie filtrowania ogłoszeń wśród profesjonalnych firm sprzątających jest jedno ALE!

Ten artykuł właśnie o tym mówi. Czy do tej pory, zdawałeś sobie z tego sprawę? Przeczytaj to.

Przez wiele lat obserwacji rynku pracy odnośnie sprzątania chciałbym zauważyć, że nadal rządzi cena. Wydawało by się to oczywiste, ponieważ nikt nie chce płacić więcej. Jednak jest w cenie mały haczyk 🙂

Jako firma sprzątająca z Częstochowy nasz personel dokładnie wie ile czasu potrzeba by posprzątać dokładnie (uwielbiamy solidnie wykonaną pracę, dlatego nasza grupa docelowa to osoby ceniące sobie jakość usług). Spotykam się z praktyką przez poszczególne firmy, że chwytają się zlecenia za zaniżaną kwotę, w imię tylko pozyskanego zlecenia. Konsekwencją zamiast profesjonalnego sprzątania klient otrzymuje przysłowiowe ogarnięcie pomieszczenia. Z tego powodu cena nabiera nowego wymiaru, ma znaczenie przy wykonanej usłudze i jest to wyznacznik czystości.

Przykładowo najniższą cenę za usługę sprzątania w Częstochowie dają duże firmy zatrudniające ponad 200 osób, ale niestety na umowy osób niepełnosprawnych z grupą. Oczywiście nie mamy nic do osób, które tam pracują ale system wynagrodzenia w większości przemawia tylko do portfela właściciela takiej firmy.

Dlatego nasza firma sprzątająca nie skupia się tyko na cenie konkurencji ale na rzetelnym wykonaniu usługi oraz na zadowoleniu klientów. Nie chcemy oceniać konkurencji i ich cen za usługi.

Chcemy raczej odnieść się do naszej organizacji pracy, kompleksowego podejścia do zarządzania zespołem oraz wielogodzinnymi szkoleniami z zakresu sprzątania.

Naszym zdaniem to kompleksowość jest kluczem do sukcesu a nie cena za usługi sprzątania.

Częstochowa to miasto słynące z dużego przemysłu oraz huty gdzie pracy nie brakuje dla wielu firm , dlatego bardzo ważnym krokiem do utrzymania klienta jest stały nadzór oraz kontakt z klientem. Naszym zdaniem każdy może zaistnieć na rynku pracy jako firma sprzątająca, ale pytanie czy wszyscy są w stanie temu wyzwaniu sprostać? Czy posiadają odpowiednie zaplecze techniczno-technologiczne? Jeśli zastanawiacie się Państwo jaką wiedzą trzeba dysponować prowadząc firmę sprzątającą ? Potrzebna jest tu wiedza z wielu dziedzin: chemii ,fizyki, budowy maszyn, materiałoznastwa, zarządzania projektami, nie wspominając o kompleksowej obsłudze personelu, sprzedaży ,obsługi klientów.

Ciągle powstają nowe materiały które wymagają szczególnej pielęgnacji a czasami nawet zabezpieczenia, najczęściej informacje pielęgnacji podaje producent ale bywa, że taki sami uczą się na zasadzie prób i błędów. Tymczasem w Polsce nie ma szkół związanych i uczących sprzątania, widocznie nie było takiej potrzeby… Tylko płynący czas i zbierane nieustanne doświadczenie daje mi poczucie, że idę w dobrym kierunku rozwijając moją firmę. Dzięki tym działaniom mogę zbierać z różnych obiektów oraz materiałów doświadczenie pod kontem doboru środków czystości.

Na przestrzeni lat, szkolenia odgrywały znaczącą rolę, aby poznać właściwe rozwiązania, które uczyły jak właściwie dobierać sprzęt i maszyny. Tylko tak mogłem posiąść wiedzę, żeby nauczyć się sprawnie wykonywać usługi sprzątania w Częstochowie i całym województwie Śląskim na coraz to nowych obiektach. Tak więc istnieje duże ryzyko popełnienia błędu, które może być dla firmy dużym ciosem finansowym, ale też moralnym. Z drugiej strony konkurencja cen w Częstochowie powoduje mały procent zysku za zlecenie. W tej sytuacji ryzyko prowadzenia firmy sprzątającej jest bardzo duże . Tak więc mniejsze firmy sprzątające ograniczają swoje pole działania do sprzątania powierzchni biurowych rezygnując ze zleceń w obiektach narażonych na duże ryzyko, ale to temat na osobny artykuł. 

Myślisz firma sprzątająca Częstochowa ceny i co jest Twoim priorytetem w filtrowaniu ogłoszeń? jeżeli jakość wykonanej usługi, to zapraszam do kontaktu 660 171 733

Jeżeli potrzebujesz darmowej wyceny obiektu do sprzątania to zajrzyj tutaj

Jeżeli nie wiesz o co można zapytać przed podjęciem współpracy z firmą sprzątającą, to zapraszam Cię do innego artykułu, w którym wszystko omawiam. Znajdziesz go tutaj.

Zdjęcie wykorzystane Photo by Daria Shevtsova from Pexels

 

W razie potrzeby, służę pomocą i poradą. 

Niech mieszka i pracuje Ci się w otoczeniu czystości i zdrowia!

Pozdrawiam Marcin