Sprzątanie Częstochowa

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem wybrania firmy sprzątającej do swoich projektów, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

 

Każdy z nas w pewnym momencie życia staje przed decyzją:

– czy sprzątać samemu?

czy może zlecić to zadanie firmie zewnętrznej?

W przypadku drugiej opcji czujemy komfort. Komfort psychiczny, wynikający z gwarancji powierzenia zadania w dobre i zaufane ręce. Z czerpania niezaprzeczalnych korzyści, wynikających z wiedzy i sprzętu firmy sprzątającej, do którego na co dzień nie mamy dostępu.

Ale jest jeszcze coś ważniejszego. Coś, czego nie da się wycenić. Tego każdy ma tyle samo i tylko raz podejmujemy decyzję o jego wykorzystaniu – czas. Zlecenie sprzątania firmie sprzątającej to ogromny dar – podarunek wolnego czasu.

Artykuł będzie przeplatany rozmowami Gościa (osoby zainteresowanej zleceniem sprzątania) oraz Marcina. Marcin jest właścicielem profesjonalnej firmy sprzątającej CzystaSzafa.pl, dostarczającej przedsiębiorcom, osobom prywatnym i instytucjom sektora publicznego skuteczne usługi sprzątania.

Pytania będą podzielone na dwa moduły:

  1. pierwszy dotyczy sprawdzenia danej firmy sprzątającej pod kontem profesjonalizmu i otwartości na potrzeby klienta,
  2. drugi odpowiada na pytania, które mogą pojawić się po podjęciu współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą.

Sprzątanie Częstochowa – pytania jakie należy zadać przed współpracą

Gość: Witam, proszę powiedzieć jakie pytania należy zadać zewnętrznej firmie sprzątającej przed zleceniem usługi?

Marcin:  Najczęstsze pytania padają w obrębie ceny oraz procesów sprzątania. Poza oczywistymi pytaniami, należy przygotować szereg dodatkowych pytań, o których się zapomina. Dzięki nim zaoszczędzimy pieniądze.

Przez lata działalności, służąc przedsiębiorstwom i osobom prywatnym w obszarze usług sprzątania, zebrałem bogate doświadczenie. Bardzo chętnie podzielę się nim z wami. Nasze codzienne zadania to rozwiązywanie problemów naszych klientów w zderzeniu z rożnego rodzaju zabrudzeniami.

Gość: Na co należy zwrócić uwagę?

Marcin: Każde zabrudzenie ma inny skład chemiczny. Profesjonalista dobrze o tym wie, dlatego nigdy na początku rozmowy nie będzie podawał dokładnej wyceny. Mnogość zabrudzeń, szczelin, faktur, wykorzystanych materiałów jest tak duża, że najlepszym rozwiązaniem jest zaoferowanie oględzin zabrudzenia na miejscu u klienta. Bardzo rekomenduję Wam, abyście sprawdzili czy dana firma jest zainteresowana oględzinami przyszłej pracy. Dzięki takiemu podejściu usługa nie będzie zawyżona, tylko precyzyjnie wyceniona.

Gość: Czy potrzeba przekazać pełne informacje jakimi środkami chemicznymi samemu próbowało się usunąć zabrudzenie?

Marcin: Jeżeli takie zdarzenie miało miejsce, to jak najbardziej. Zdarzają się nieautoryzowane J próby usunięcia zabrudzeń, co doprowadza do uszkodzenia materiału. Im więcej danych posiadamy, tym skuteczniej i szybciej uporamy się z zadaniem.

Gość: Czy ceny dla osoby prywatnej i firm są takie same?

Marcin: To dobre pytanie. Sprzątanie potrafi nieść za sobą wiele wyzwań, dlatego na początku należy określić do jakiej grupy docelowej kierowana jest usługa. Przedsiębiorstwo będzie oczekiwało czegoś zupełnie innego niż osoba, która jednorazowo chce usunąć zabrudzenie. Cały proces dostosowujemy indywidualnie, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony i na siłę ubrany w ciasne ubrania lub – co gorsza – za duże. Uszyta na miarę oferta to jeden z elementów profesjonalizmu.

Gość: Czy należy zapytać firmę o szkolenia, które przebyła?

Marcin: Profesjonalna firma sprzątająca bez problemu może okazać certyfikaty przebytych kursów i szkoleń z dziedziny usuwania zabrudzeń. Musicie wiedzieć, że szkolenia odbywają się regularnie, w krótkich odstępach czasowych, ponieważ firmy wymyślają coraz bardziej zaawansowane technologicznie środki czystości. Szczególnie sprzątanie firm w Częstochowie, czyli miejscu naszej codziennej pracy, wymaga od nas wykorzystywania najskuteczniejszych metod usuwania zabrudzeń. Tak, aby naszym przedsiębiorstwom funkcjonowało się wygodnie. Świeża i czysta przestrzeń bardzo podnosi skuteczność danej organizacji.

Gość: Czy potrzebna jest umowa?

Marcin: Rekomendujemy podpisanie umowy, która jasno określa obowiązki zleceniobiorcy i zleceniodawcy. Szczególnie, jeżeli umowa dotyczy pierwszej współpracy, warto zadbać o terminy odbioru. Mogłoby się przecież zdarzyć tak, że firma, która sprząta, nie wywiązałaby się z zakładanych ram czasowych.

Gość: Czy sprzątanie może być wycenione za mkw?

Marcin: Oczekiwania a realia w tym obszarze mocno się rozmijają, ponieważ jednego rodzaju zabrudzenie może zostać usunięte w 2 minuty, a inne w 30 minut. Wiedza ekspercka w doborze środków czystości, umiejętne aplikowanie chemii oraz dobór maszyn do rodzaju zabrudzeń – wymaga dużej wprawy. Istnieje również możliwość usuwania zabrudzeń bez użycia chemii albo chemią ekologiczną, ale to już temat na osobny artykuł.

 

Sprzątanie Częstochowa – pytania jakie mogą pojawić się po podpisaniu umowy

Gość: Czy umowę można zmienić?

Marcin: W naszym przypadku jak najbardziej tak, gdyż dla nas  najwyższym dobrem jest zadowolenie klienta.

Gość: Co dzieje się w przypadku, kiedy nie jestem zadowolony z usług sprzątania?

Marcin: Na szczęście nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo moi klienci zawsze chwalą sobie współpracę (haha). Gdyby jednak zdarzyła się taka sytuacja, to niezwłocznie osobiście pojechałbym na wskazane miejsce oraz dopilnował, aby praca była odpowiednio wykonana.

 

Z ciekawostek – przedsiębiorcy lubią zlecać sprzątanie biur w Częstochowie, ponieważ ekonomicznie im się to opłaca. Czas jest jedynym zasobem, którego nie da się kupić, dlatego optymalizacja procesów w przedsiębiorstwie jest kluczowa. W prawdzie sprzątanie firm w Częstochowie najczęściej będzie dotyczyło sprzątania biur, jednak równie często otrzymujemy zlecenia sprzątania poremontowego. Muszę przyznać, że sprzątanie firm w Częstochowie jest bardzo ciekawym wyzwaniem, gdyż rynek jest mocno zróżnicowany.

Podsumowanie:

Zlecenie sprzątania daje korzyści w postaci skutecznego usunięcia zabrudzenia w możliwie najkrótszym czasie, wykorzystania profesjonalnego i nieinwazyjnego sprzętu oraz poznania nowych technologii w procesie usuwania codziennych zabrudzeń. Wolny czas od sprzątania to coś, co wiele osób ceni sobie ponad wszelki standard.

Dobre przygotowanie przed rozmową z firmami sprzątającymi w Częstochowie i całym województwie Śląskim zabezpieczy Cię przed ewentualnymi niespodziankami, jakie mogą pojawić się w późniejszym okresie realizacji sprzątania. Mam nadzieję, że pomogłem zarysować nowe obszary w kontakcie z firmami sprzątającymi.

W razie dodatkowych pytań zapraszam Cię do kontaktu. Przygotowaliśmy specjalny formularz, który znacząco oszczędzi Twój czas: https://czystaszafa.pl/darmowa-wycena/